هنرستان پلی تکنیک هنر

هنرستان پلی تکنیک هنر در سال سیزدهم فعالیت خود در رشته های گرافیک، نقشه کشی معماری و حسابداری با استفاده از کارگاه های مجهز هنرجو میپذیرد

هنرستان کار دانش دخترانه غیر دولتی
اطلاعات تماس
  • آدرس :
  • تلفن :
  • وب سایت :
  • صفحات اجتماعی :
توضیحات
انسان در مسیر زندگی با فراز و نشیب های فراوانی رو به رو می شود که برخی از آنها سرنوشت سازو خطرناک هستند که اهمال و سهل انگاری در آنها، ضربه شدیدی به زندگی شخص وارد خواهد نمود و خسارات جبران ناپذیری به بار خواهد آورد، از جمله آنها می توان به انتخاب همسر، انتخاب رشته تحصیلی و انتخاب شغل اشاره کرد.

امروزه انتخاب رشته تحصیلی را نمی توان جدا ازعلاقه شغلی در نظر گرفت، تداخل و وابستگی این دو زمینه تا حدی است که تصور جدا دانستن آنها امکان پذیر نیست اما عوامل متعددی چون خواسته ها، آرزوها، انتظارات پدر و مادر و دوستان، اقوام، معلمان، ممکن است فرد تصمیم گیرنده را برای انتخاب گزینه های خاص تحت فشار قرار دهند و کار انتخاب را مشکل و مشکل تر کنند.

اما آنچه حائز اهمیت است رشته انتخابی بایستی ارضاء کننده انگیزه ها و علائق فرد و یا با استعدادهای ذهنی و توانایی جسمی تناسب داشته باشد. در تعریف حرفه آمده است:

حرفه زمانی معنا پیدا می کند که شاغل، شغلش را با نهایت علاقه و رضایت و مهارت انجام دهد

هر دانش آموزی علاقه به رشته تحصیلی مهارت و توانایی لازم برای شغل متناسب با رشته تحصیلی خود را به دست نخواهد آورد و در آینده نیز شغل مورد نظر را با علاقه و رضایت انجام نخواهد داد و این یعنی ضایع شدن نیروی انسانی که بالاترین سرمایه یک ملت محسوب می شود. از نقطه نظر فردی نیز عدم علاقه به رشته تحصیلی و شغل تحصیلی در دراز مدت عواقب نا مطلوبی را در پی خواهد داشت و به تدریج فرد را از لحاظ جسمی و روانی تحت فشار قرار می دهد و موجبات فرسودگی او را فراهم می کند.

همان طور که ملاحظه کردید علاقه فرد به رشته تحصیلی باعث موفقیت او در تحصیل و شغل آینده می شود اما باید به این نکته بسیار مهم اشاره کرد که منظور ما علاقه ای است که از روی آگاهی و شناخت بدست آمده باشد نه از روی احساسات و تبلیغات. علاقه شما به یک رشته باید اصولی و منطقی باشد برای اینکه علاقه به یک رشته از روی احساسات و تبلیغات نباشد و براصولی منطق استوار باشد باید نسبت به آن رشته و همچنین استعدادها و توانایی های خود شناخت داشته باشید. تحقیقات نشان داده است برخی افراد به علت نداشتن برخی از ویژگی ها برای بعضی از رشته ها یا کارها مناسب نیستند در حالی که همین افراد در محیط های تحصیلی یا شغلی دیگر می توانند موفق باشند برای آگاهی بیشتر شما از تیپ های شخصیتی دو ویژگی های هر تیپ مطالعه جدول زیر را به شما توصیه می کنیم.

به منظور رفاه حال آموزشی و پرورشی هر چه بیشتر فرزندانمان و در راستای رسالت و ماموریت آموزش و پرورش و جهت دهی به رشد دانش آموزان بر پایه تعالیم و دستورات دین مبین اسلام هنرستان پلی تکنیک هنر در سال سیزدهم فعالیت خود در محل جنت آباد مرکزی نبش بلوار بعثت ارائه بهترین خدمات را دارد.

این هنرستان به یاری خداوند در پایه دهم و رشته های گرافیک، نقشه کشی معماری و حسابداری فعالیت می نماید. که با استفاده از کلاس های تئوری و کارگاه های مجهز رشته نقشه کشی و گرافیک و لابراتور آموزشی و تخصصی انجام می پذیرد.

برگزاری کلاس های فوق برنامه و ساعات اضافه برای دروس مهم در برنامه هفتگی اختصاص داده شده است. این هنرستان به منظور ایجاد فرصت و زمینه برای شکوفایی استعداد ها و با توجه به تفاوت های فردی و غنی سازی اوقات فراغت و تقویت روند مطلوب رشد آموزشی و ایجاد زمینه های مناسب در جهت رفع و جبران ضعف ها و یادگیری عمیق دروس در نهایت ارتقاء کیفیت آموزشی و استفاده بهینه از نیروی مجرب و کارآمدمی باشد.

امتیازات تحصیل در هنرستان:

شناخت بهتر استعداد و علاقه دانش آموزان و ایجاد زمینه مناسب جهت هدایت آنها به سمت اشتغال مفید
احراز آمادگی نسبی دانش آموزان برای ادامه تحصیل در رشته های علمی- کاربردی
کوتاه بودن طول دوره تحصیل
تنوع رشته های تحصیلی
نظرات کاربران

لطفا به این کسب و کار امتیاز بدید و نظر خودتون رو درباره این کسب و کار بنویسید