درباره کتاب اول

کتاب اول اولین و جامع ترین بانک مشاغل

داستان کتاب اول

سید جمال الدین بهشتی – بنیان گذار و موسس کتاب اول

کتاب اول و لوگوی زیبای آن دستمایه عباس کیارستمی کارگردان فقید کشورمان است.
کیارستمی معتقد بود قبل از انقلاب پیش از اینکه کارگردان سینما بشود در عرصه تبلیغات هنر خود را به منصه ظهور گذاشته است.
در سالهای دهه هفتاد تصمیم گرفت که یک بار دیگر به عرصه تبلیغات بازگردد و درست در همین ایام بود که من شانس آوردم و موضوع کار یک یلوپیجز ایرانی که موضوع کار من شده بود، توجه او را به خود جلب کرد و لذا طراحی و هدایت کمپین تبلیغاتی آنرا با صمیم قلب پذیرفت.
عباس کیارستمی آن روزها تازه از ساخت فیلم زیر درختان زیتون و موفقیت های بین المللی آن فارغ شده بود که با محمد احصایی خطاط، گرافیست و نقاش بنام، باتفاق تشریک مساعی کردند و خودش نام کتاب اول را برای یک یلوپیجز ایرانی انتخاب کرد و از محمد احصایی خواست که این نام را با زیباترین و ساده ترین و در عین حال با ایجاد ابهام در آن، به یک لوگوی جاودانه تبدیل کند.
بعد از آن بلافاصله تمام تلاشش را به کار گرفت تا به نحوی این لوگو را برای آغاز یک تبلیغات بسته در هاله ای از ابهام فرو ببرد. این شد که ( ا و ب ) را نگه داشت و مابقی قسمتهای لوگو را حذف کرد. 15 روز ونیم با همین شکل مبهم همه رسانه ها را با برنامه ریزی که خودش ترتیب داد با کار او پر کردیم. بعد از چهل و پنج روز که همه مردم از این حرکت او بسیار غافلگیر شده بودند لیستی از همه چیزهایی که می شد با ترکیب ( ا و ب ) نوشت، مانند کتاب اوستا کباب اوستا و ... را به من داد و می گفت اگر بتوانی یک نفر را بفرستی و از او بخواهی که با اسپری انبوه تابلوهای شهری را با این نامها پرکند این کمپین تکمیل می شود. در مرحله آخر جمله توصیفی ( بانک اطلاعات شهری ) را در کنار این لوگو اضافه کرد و به یکباره به من گفت من تمام کاری را که می توانستم برای کتاب اول انجام دهم را انجام دادم و چیز دیگری لازم نیست.
حقیقتا هم همین شد.
کتاب اول به عنوان بهترین و برجسته ترین و در عین حال موثرترین تبلیغ دهه هفتاد از طرف اکثر صاحب نظران شناخته شد.
اکنون که بیست سال از آن روزها می گذرد هنوز که هنوز است نام و لوگوی کتاب اول به اعتبار تلاش و توجه کارگردان برجسته کشورمان مرحوم عباس کیارستمی در اذهان عمومی مردم کشور عزیزمان ایران می درخشد
خداوند این مرد عارف و بزرگ مرد سینمای ایران را غریق رحمت کند.

در وب سایت کتاب اول جستجو کنید، ببینید و دیده شوید

سایت کتاب اول که در سالهای اخیر جوایز بیشماری را دریافت کرده و جزو 200 سایت برتر ایران است. کاربران بسیار زیادی برای جستجو و یافتن اطلاعات مشاغل به سایت کتاب اول مراجعه می کند، که باعث ترافیک 250,000 بازدید در روز می شود.

بانک اطلاعات مشاغل

کتاب اول پس از 30 سال سابقه در جمع آوری و بروز رسانی اطلاعات مشاغل، همچنان اولین و تنها پایگاه داده جامع مشاغل تهران و ایران است. اطلاعات بانک مشاغل کتاب اول شامل 400 هزار واحد شغلی می باشد که سالیانه تعداد زیادی از کسب و کار ها بروز شده و تعداد زیادی کسب و کار جدید به آن اضافه می شود.

نقشه تهران و کرج

برای افزایش کیفیت اطلاع رسانی و ارائه بهترین سرویس ها در دنیای امروز اطلاعات مکان محور و معابر ضروری به نظر می رسد. کتاب اول به غیر از دارا بودن یک بانک مشاغل جامع و بروز نقشه GIS شهر های تهران و کرج را با اطلاعاتی جامع و کامل در اختیار دارد. اطلاعات نقشه GIS تهران بسیار از گوگل کاملتر و جامعتر است که شامل تمام جهت حرکت ها، کوچه های بن بست، علایم راهنمایی رانندگی و ... می شود.

جوایز و افتخارات

تقدیر نامه از چهاردهمین نمایشگاه الکامپ
تندیس سومین جشنواره و نمایشگاه رسانه های دیجیتال
چهارمین جشنواره و نمایشگاه رسانه های دیجیتال
رتبه دوم کار آفرینی پیروز
سایت برتر در پنجمین جشنواره وب ایران
سایت برتر در چهارمین جشنواره وب ایران
لوح تقدیر ازاولین دوره جشنواره رسانه های دیجیتال
لوح تقدیر سومین جشنواره کارآفرینی شیخ بهایی
لوح تقدیر کار آفرینی پیروز
لوح تقدیر سومین جشنواره و نمایشگاه رسانه های دیجیتال
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها
لوح سپاس از ششمین نمایشگاه نشر الکترونیک
لوح تقدیر سومین نمایشگاه بین المللی صنعت سفر و گردشگری
لوح تقدیر از نمایشگاه بین المللی تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی