دکتر مرتضی فلاح پور

تشخیص و درمان بیماریهای حساسیتی نظیر: آسم، حساسیت بینی، سینوزیت و پولیپ آلرژیک،حساسیت غذایی ، حساسیت دارویی، انجام تستهای تشخیصی نظیر پریک و پچ، تستهای دارویی ، اسپیرمتری

فوق تخصص آلرژی
اطلاعات تماس
  • آدرس :
  • تلفن :
  • تلفن همراه :
  • وب سایت :
  • ایمیل :
  • صفحات اجتماعی :
توضیحات
سوالات رایج
حساسیت یا آلرژی چیست؟
حساسیت در واقع واکنش بیش از اندازه و کنترل نشده سیستم ایمنی به آلرژنهای مختلف میباشد که بسته به نوع آلرژن و نوع واکنش سیستم دفاعی بدن تظاهرات مختلفی دارد.
از چه سنی مبتلا به حساسیت میشویم؟
تقریبا همه رده های سنی ممکن است به بیماریهای حساسیتی مبتلا شوند، هرچند برخی از آنها مثل اگزمای آتوپیک و آلرژی غذایی در کودکان و برخی دیگر مثل حساسیت دارویی در بزرگسالان شایعتر میباشد.
آیا حساسیت درمان دارد؟
در بیماریهای حساسیتی ، مهمترین قسمت تشخیص درست ماده آلرژی زا میباشد.البته برخی از بیماریهای حساسیتی مثل آسم که در اثر استنشاق گرده ها ایجاد میشود ، نیاز به درمان طولانی مدت دارد.
انواع تست آلرژی چیست؟
تستهای حساسیتی بر اساس نوع بیماری متفاوت میباشد که شامل تستهای سرمی و پوستی نظیر: پریک، پچ و تستهای مواجهه و چالشی و همچنین تستهای ریوی مثل اسپیرومتری می باشد.
آیا هر سرفه ای علامت ابتلا به آسم میباشد؟
خیر، سرفه علتهای زیادی دارد که البته یکی از علل شایع آن آسم میباشد. مشخصات زیر میتواند سرنخی باشد که باید حتما به آسم فکر کرد: اگر بعد از برطرف شدن علایم سرماخوردگی سرفه ها تا هفته ها باقی بماند، بدنبال فعالیت و ورزش سرفه ایجاد شود، بدنبال مواجه با هوای سرد، دود یا بو بویژه سیگار سرفه ایجاد شود، در مواقعی حتی بدنبال خندیدن و تند و هیجانی صحبت کردن نیز ممکن است سرفه ایجاد شود.
کلام آخر
حسیاسیت شیوع زیادی دارد و متاسفانه با تغییر آب و هوا و سبک زندگی شیوع آن درحال افزایش میباشد.آنچه خواندید پیش درآمد کوتاهی بر بیماریهای حساسیتی یا آلرژی بود.
من و همکارانم در کلینیک آلرژی سعی میکنیم تا با تکیه بر دانش فوق تخصصی و تجربه فراوانی که در این سالها بدست آوردیم تشخیص و درمان درست را در اختیار مراجعان خود قرار دهیم.
دکتر مرتضی فلاح پور
فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی
هیات علمی دانشگاه، کارشناس شبکه سلامت تلویزیون در حوزه آلرژی